Kavos tėvyne laikoma Etiopija. Kavos rūšys skiriamos pagal kavamedžių auginimo vietą (pvz. braziliška, kenijos ir t.t.) arba rūšį (arabika, robusta ir liberika).

  • Arabika – geriausia kava, pasižyminti sodriu skoniu ir puikiu aromatu. Ji auginama kalnų šlaituose, vietose, kur iškrenta daug kritulių. Kavos rinkoje – ji sudaro iki 70 % pasaulinės produkcijos.

 

  • Robustos kavos krūmai auga žemesnėse vietose. Palyginti su arabika, jie auga greitai, atsparūs ligoms ir derlingesni. Robusta dažniausiai naudojama tirpiai kavai gaminti ir paprastai maišoma su kitų rūšių kavos pupelėmis. Šios rūšies kava užima iki 30 % rinkos. Tačiau mūsų parduotuvėse didesnis pasirinkimas yra būtent šios kavos rūšies, nes kaina priimtinesnė vartotojui.

 

  • Liberika – yra mažiausiai paplitusi kavamedžių rūšis. Kava gana prasto skonio, o pupelės naudojamos kavos gėrimams ir tirpiai kavai gaminti. Ji užima tik 1% pasaulinės produkcijos.

Rekomenduojama kavos gerti iki trijų puodelių per dieną – t.y. kofeino gauti iki 300 – 400 mg/d. Teigiamos kavos savybės visiems žinomos, tačiau neturėtų piktnaudžiauti:

  • Nėščiosios ir maitinančios.
  • Turintys aukštą kraujo spaudimą, sergantys širdies ligomis, ar turintys padidėjusį cholesterolio kiekį.
  • Sergantys psichikos ligomis ar kenčiantys nuo nemigos.
  • Išgėrę puodelį kavos nepamirškite išgerti papildomą puodelį vandens, kad kompensuoti skysčių netekimą.

Įdomu:

Tikros espresso kavos puodelyje, kur kavos 25 – 30 ml, kofeino mažiau nei 200 ml puodelyje kavos, paruoštos tik iš vieno arbatinio šaukštelio robusto rūšies kavos užpiltos verdančiu vandeniu. Tai labiausiai susiję su tuo, kad kofeinas vandenyje ištirpsta geriau. Taigi gerdami „silpną“ kavą kofeino galime gauti daugiau nei išgėrę puodelį taip vadinamos „stiprios“ kavos…