Naujausi

SVEIKINAME

On Gruodžio 21, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

SU SV KALEDOM

 

Ketogeninė dieta

On Lapkričio 12, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

zana

 

Apie ketogeninę dietą su gydytojos dietologės Žanos Antonovos išsamiu komentaru skaitykite STRAIPSNYJE.

 

Pasaulinė Nutukimo diena

On Spalio 11, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

img

Spalio 11 d. minime Pasaulinę Nutukimo dieną. Šiais metais ypatingas dėmesys teikiamas svorio stigmai, kuri pastaruoju metu yra viena iš labiausiai toleruojamų diskriminacijos formų. Todėl pagrindinis siekis turėtų būti nutukimo stigmos atsisakymas. Visi žinome, kad nutukimas – negerai, tačiau iš kokios pusės į tai žvelgiame? Ar suprantame, jog tai rimta liga atnešanti sunkias pasekmes? Visuomenės informavimo priemonės šia tema rašo labai daug, tačiau nutukimas vis dar įvardinamas kaip „asmeninė atsakomybė“ arba „gyvenimo būdo pasirinkimas“, o abejotinų, nepagrįstų ir klaidinančių lieknėjimo būdų žiniasklaidoje tikrai netrūksta. Dar rimtesnė problema, kad žiniasklaidos priemonėse žmonėms su nutukimu naudojama nepagarbi terminologija (tingus, nesirūpinantis savo išvaizda, nesveikas, nepatrauklus) ir nuotraukos, kurios formuoja neigiamo žmogaus įvaizdį. Toks visuotinis socialinės nuomonės formavimas gali stirpiai įtakoti žmonių su nutukimu gyvenimo kokybę ir motyvaciją kreiptis į specialistus dėl reikiamo gydymo.

Kviestume susimąstyti, kaip žmones su nutukimu vertiname patys, o taip pat sąmoningiau skaityti šia tema skliedžiamą informciją.

SKAITYTI STRAIPSNĮ ANGLŲ KALBA

 

 

antonova-20121

“Vien dideliu fiziniu aktyvumu svorio pakoreguoti neįmanoma. Nekeičiant mitybos ar laikantis mažo kaloringumo dietos ir labai daug sportuojant išsekinamas organizmas, o norimų rezultatų dažniausiai nesulaukiama, tik sukeliamas stresas, mažėja motyvacija toliau lieknėti.” teigia gydytoja dietologė Žana Antonova. Kaip reikėtų vertinti dietas ir mitybą skaitykite Cosmopolitan žurnalo straipsnyje.

SKAITYTI

 

 

Mariaus sėkmingo lieknėjimo istorija

On Rugpjūčio 9, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

Visą gyvenimą buvau kūdas, svėriau nedaug iki kol sukako 25 metai, tada staiga ėmė kilti svoris. Pradžioje džiaugiausi, kadangi tapau stambesniu, vyriškesniu :-) Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau pasidarė gyventi, judėti. Tapo sunkiau įsigyti rūbų, nes reikėjo kuo toliau, tuo didesnių dydžių, žodžiu, pasunkėjo gyvenimas visapusiškai. Su šeima valgėme viską nekreipdami dėmesio nei į sveikumą, nei į naudingumą, tiesiog skanu ir valgom. Svorį mesti pradėjau, kai nusibodo kankintis, būti visada pavargusiu, tinginiu, nervuotu ir visa kita. Bandžiau laikytis dietų, savų, ne kažkieno rekomenduotų. Jos gal ne visai dietos, tiesiog atsisakiau įvairių padažų, mažinau porcijas ir panašiai, bet jei numesdavau kelis kg, po kelių savaičių grįždavo dvigubai. Esu numetęs 9 kg, bet jie greit grįžo su kaupu. Su nesveika mityba įsitaisiau skrandžio refliuksą, turėjau pastoviai vartoti vaistus. Kad aš pats nesugebėsiu numesti svorio sveikai, supratau, kai pamačiau savo bendradarbio, kuris lankosi pas dietologę, pasiekimus. Tuomet nusprendžiau kreiptis į gydytoją dietologę. Apsilankius ji nuskenavo mano kūną tam tikru aparatu, išanalizavo ir domėjosi, ką valgau, ko ne, ka mėgstu, ko ne, klausė, kokiom ligom sergu ar ne. Tuomet sudarė mitybos planą, patarė, kaip jo laikytis, sakė, jei kokių neaiškumų bus, susisiekti. Tačiau planas buvo puikus, labai aiškus, ėmiau jo laikytis. Jau po pirmos savaitės pajutau stulbinančius rezultatus, nebereikėjo vaistų nuo refliukso, ėmė kristi svoris palaipsniui, ėmiau jaustis lengviau, energijos atsirado. Visa tai skatino nesustoti. Lankiausi dar tik 2 kartus, pirmą kartą ir po 4 mėnesių – antrą. Kadangi dirbu vairuotoju ir esu dažnai komandiruotėse, tai nebuvo galimybės apsilankyti anksčiau. Susitikimų metu dietologė domisi mano mityba, mano dienotvarke, taip ji gali sureguliuoti mitybą, bent aš taip manau.

Kai apsilankiau pas dietologe, pradinis mano svoris buvo 119,6 kg. O dabartinis svoris yra 100.6 kg. Tad per 4 mėnesius numečiau 19 kg. Tikslas dar nepasiektas, liko numesti 7-8 kg, na galbut daugiausiai 10 kg, ir tikrai, kol nepasieksiu tikslo, nesustosiu. Pradžia, tos pirmos 2-3 savaitės, buvo sunkokos, kadangi visa mityba pasikeitė, nebeliko visų “skanių” nesveikų produktų, atsirado tikrai skanūs ir sveiki produktai, be to niekada nemokėjau ir nemėgau gamintis valgyti, bet išmokau ir pamėgau. Žinoma, dar sunkiau tai, jog aš turėjau gamintis mašinoje dirbdamas, o ne namie virtuvėje, bet kai nori, viskas įmanoma. Dabar jau viskas savaime vyksta ir jokių sunkumų nebėra, tik džiaugsmas savo pasiekimu. Svorį išlaikyti ruošiuosi taip, kaip paaiškins dietologė, galbūt bus kažkoks planas palaikymui svorio, nes grįžti prie savo senos nesveikos mitybos nebėra noro. Atvirai pasakius, nesitikėjau, kad viskas taip sklandžiai pavyks, todėl niekam nesipasakojau, tik artimiausiems. Maniau, jog neįstengsiu ir tada tik apsijuoksiu prieš visus, visi laikys silpnu ir šaipysis, bet kai žmonės ėmė klausinėti, kas nutiko ir pastebėjo, kad numečiau svorio, tuomet užsikabinau dar labiau už sveikos mitybos, geros savijautos ir svorio kritimo, supratau, kad aš tikrai įstengiau ir nesustosiu, eisiu toliau. Tada pradėjau pasakoti, kur lankiausi ir kaip metu svorį. Manau, kad visos tos dietos yra žmonių kankinimas, badavimas ir sveikatos žalojimas, reikia eiti pas tikrą specialistą dietologą, kuris subalansuos mitybą ir mesite svorį sveikai ir pakankamai lengvai be kankinimųsi. Todėl patariu, žmonės, nesnauskite, nekankinkit savęs, eikite kuo skubiau pas specialistus, rūpinkitės savimi, savo sveikata savo išvaizda.

Noriu be galo padėkoti dietologei KRISTINAI JASMONTIENEI už visą pagalbą iki šios dienos ir ateityje. Jūs visiškai pakeitėte mano gyvenimą tik į gera ir dėl sveikatos, ir dėl bendros savijautos, dėl išvaizdos. Dabar džiaugiuos galėdamas nusipirkti rūbų, kurie patinka, o ne kurie tik tinka. Jaučiuosi dabar neapsakomai gerai, tai reikia patirti pačiam, nupasakoti nelabai išeina, tad visiems, kam reikia, siūlau patiems kreiptis į specialistus ir siekti norimų rezultatų, nes jei aš dirbdamas tolimųjų reisų vairuotoju ir gyvendamas komandiruotės metu mašinoje, sugebėjau pasiekti tokių rezultatų, manau, kiekvienas sugebėsite, sėkmės!

 Marius laikėsi Asmeninės lieknėjimo programos.

 

zana-antonova1

Kokius sveikus ir naudingus bei skanius užkandžius parinkti mažiesiems, rasite straipsnyje parengtame konsultuojant mūsų gydytojai dietologei Ž. Antonovai.

SKAITYTI STRAIPSNĮ

 

 

zana-antonova1

“Gydytoja dietologė Žana Antonova teigia, kad renkantis maisto produktus itin svarbu pažvelgti į ant pakuotės nurodytą maistingumo deklaraciją bei sudėtį. Maistingumo deklaracijoje galime rasti produkte esančių maistinių medžiagų – riebalų, sočiųjų riebalų rūgščių, angliavandenių, cukrų, baltymų ir druskos – kiekį bei energinę vertę.” SKAITYTI VISĄ STRAIPSNĮ

Šaltinis – www.jp.lt

 

Galinos sėkmės istorija

On Birželio 11, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

Einant metams, kūno svoris nuolatos augo. Kasdieninis stresas, netvarkingas valgymas, fizinio aktyvumo sumažėjimas atliko savo juodą darbą. Mūsų šeimoje tėvai nuo pat vaikystės ypatingą dėmesį skyrė mitybai. Jie manė, kad, jeigu vaikas rubuilis, reiškia yra sveikas.
Viršsvoris pradėjo mane varginti, kai svoris persirito 100 kg. Vargino atsiradęs dusulys einant, ypač, lipant laiptais, nepatogumas aunantis batus. Taipogi nepatiko savo pačios atspindys veidrodyje.
Du kartus per savo gyvenimą savarankiškai buvau numetusi 17 kg., skaičiavau kalorijas. Tačiau kaskart jis sugrįždavo. Dabar aš jau žinau savo klaidas. Nuolat lankydavo mintys, kad reikia kažką daryti. Apsispręsti padėjo netikėtas posūkis gyvenime ir štai- aš pas dietologą. Startinis svoris buvo 108 kg. Praėjo 10 mėn., ir aš palengvėjau 20 kg. Rezultatas mane labai džiugina, bet aš planuoju palengvėti dar 10 kg, ir nesvarbu per kokį laikotarpį. Aš ne sprinterė. Kai pradėjau svorio mažinimo procesą, galvoje sukosi mintys, ar sugebėsiu, ar pajėgsiu, tačiau pasirodė, kad pradėti sunkiau, nei veikti. Pirmieji proceso rezultatai sukėlė tokį džiaugsmą, kad tai sunku apsakyti žodžiais. Aš iš esmės pakeičiau savo maitinimosi įpročius, kas man labai patinka. Grįžau prie to, kas anksčiau atrodė neįmanoma.
Prisimenu dažnai savo vieną draugę, kuri periodiškai “meta” svorį, laikosi įvairiausių pavadinimų dietų. Jai tai nukrenta, tai grįžta svoris, kaip sūpuoklės. Tai alkana, tai nutrūkusi šlemščia viską iš eilės.
Niekada nesigailėjau išleistų pinigų, kuriuos išleidau konsultacijoms. Gydytojai dietologai puikiai išmano savo darbą- didelis Jiems ačiū. Šį laišką rašau, tikėdamasi, kad jis padės kam nors apsispręsti, žengiant lemtingą žingsnį. Aš dabar jaučiuosi puikiai, to iš visos širdies linkiu visiems skaitantiems šitą laišką.

 

KLINIKOS DARBO LAIKAS

On Gegužės 11, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

Informuojame, kad Dietologijos klinika nuo gegužės 14 dienos iki gegužės 21 d. nedirbs. Iškilus klausimų arba norint užsiregistruoti, rašykite į info@dietos.lt, atsakysime Jums ir užregistruosime po gegužės 21 dienos.

 

On Vasario 28, 2018, in Dieta/Kaip numesti svorio, by dietossistema
0

NEDIRBS