Andra ir Petras – kartu lengvėti lengviau
Laikėsi programos: Šeimos programa
Gydytoja: Kristina Jasmontienė

Sveiki, esu Andra ir norėčiau su Jumis pasidalinti mūsų su Petru sėkmės istorija.

Nuo paauglystės buvau apvalesnė nei bendraamžės, tačiau viršsvorio neturėjau. Vaikantis mados esu bandžius laikytis įvairių dietų, bet neilgiau nei porą dienų – griežti ribojimai buvo ne mano būdui. „Dietos sistemoje“ pirmą kartą lankiausi prieš keletą metų, kai aš, mama ir sesė nusprendėme keisti mitybą ir būti grakštesnės. Tuo metu mitybos plano laikytis didelės motyvacijos neturėjau, nes KMI buvo normalus. Tačiau mama su sese pasiekė šaunių rezultatų.
Apsigyvenus kartu su Petru mano svoris pradėjo didėti, nes vakarienės buvo bendros ir vėlyvos, gamindavome gausiai ir sočiai, nes norėjosi vienas kitą palepinti. Saldėsių taip pat nevengėm.

Petro svoris ženkliai nesikeitė. Kiek pamena, buvo stipriai apvalus net ne nuo vaikystės, o kiek tik gali save atsiminti. Petro šeimoje buvo įprasta valgyti daug, riebiai ir bet kuriuo paros metu. Galima net pavadinti maisto kultu - „eik valgyti, nes pagaminta“ principas. Taip pat buvo ir mažesnis fizinis aktyvumas. Tačiau didelio diskomforto dėl didesnio svorio ar išvaizdos nejautė – buvo taip įpratęs.

Šį pavasarį, kai atšilus orui pradėjau iš spintos traukti lengvesnius rūbus, nemaloniai nustebau – nebetelpu. Svarstyklės taip pat nedžiugino – per 1,5 metų priaugau 6 kg, o ir KMI negailestingai rodė viršsvorį. Nors Petras labai didelių pokyčių savo svoryje nestebėjo, vis dėlto kartu nutarėme kreiptis į dietologę individualaus mitybos plano sudarymui.

Pokalbis su dietologe buvo išsamus: ką mėgstame ir ko ne, kokie mūsų mitybos įpročiai, ar yra galimybė maistą pasišildyti darbe ir t.t. Po savaitės nuo apsilankymo gavome individualų mitybos planą. Šio plano žavesys yra ne tik tai, kad valgai, nejauti alkio, gražėji, bet ir tai, kad nereikia pačiam svarstyti, ką valgyti. Šio mitybos plano laikėmės nuosekliai ir tomis akimirkomis, kai norėdavosi grįžti prie senų įpročių (daugybės saldėsių), vienas kitą padrąsindavom.

Mūsų patarimas – drauge ženkliai lengviau, smagiau ir galiausiai net nepajunti, kaip mitybos planas tampa Tavo kasdieniniu planu. Petrui dingo visas skeptiškumas per pirmąją savaitę atsikračius 5 kg. Nors maisto kiekiai atrodė didesni nei iki tol, tačiau patiekalai buvo neriebūs, pagrindą sudarė daržovės.

Neapsisprendusius, ar pradėti, norime padrąsinti: alkani nesijausite, maistas lengvai paruošiamas ir gardus, net jei iš pradžių rasite neįprastų derinių. Maitinantis subalansuotai ženkliai sumažėja potraukis saldainiams, riebiems tortams.

Rezultatus pasiekėme per 4 mėn. ir stengsimės jį išlaikyti daugiau judėdami, taip pat ketiname nepamiršti ir turimo mitybos plano. Apskritai, nuo pirmosios savaitės stengėmės į planą žiūrėti ne kaip į įstatymą, bet kaip į mokomąją priemonę – išmokti kiek ir kokio maisto reikia, kad jaustumėmės gerai ir sveikai.

Kreipdamiesi į „Dietos sistemą“ sėkme tikėjome, nes pasitikėjome ten dirbančiais specialistais. O tai, kad tikrai pavyks, supratome po pirmų savaičių, kai be vargo pradėjo laisvėti rūbai ir svarstyklės rodė vis mažiau.