Jonas

Maždaug nuo 2006 m. svoris po truputi pradėjo augti, bet augo nežymiai ir aš galvojau, kad auga vaikas, auga  ir svoris. Daug dėmesio i tai nekreipiau, vaikas gerai valgė ir aš buvau laiminga, kad nėra problemų su maitinimu, kaip skundžiasi kitos mamos, kad vaikas nevalgo tai to, tai ano. Maniškis valgė viską, tik reikėjo mėsos, mėsos ir dar kartą mėsos, daržovės galėjo būti, galėjo ne, pieniški produktai irgi nebuvo mėgiami. Taigi pagrindinis valgis – mėsa, duona, bulvės, dešrelės, pyragai, batonai, sumuštiniai.

Ypatingai greitai svoris pradėjo augti 2008-2009 m. po 1-1,5 kg į mėnesį .Vaikai mokykloje tai pastebėjo pirmieji. Pradėjo šaipytis, juolab, kad Jonas nešiojo akinius. Vaikas grįždavo namo su ašaromis, nenorėjo eiti i mokykla, prasidėjo problemos. Problemos prasidėjo ir su sveikata. Jam pradėjo svaigti galva, labai išsigandau ir pradėjom ieškoti ligų. Taip prasidejo kelionės į poliklinikas, ligonines, sanatorijas… Jonui nustatė: somatoforminė autonomine disfunkcija, nutukimas, antrinė arterinė hipertenzija – jam buvo tik 11m.! Paskyrė gydymą dieta, kasdien vartoti vaistus nuo spaudimo. Tačiau nors ir laikėmės dietos (pačios sugalvotos), svoris tik augo, spaudimas nekrito. Nežinojau ką daryti, gydytojai rekomendavo dietas, bet konkrečiai ką valgyti mes nežinojom, mažinau porcijas, bet niekas nesikeitė.

Mačiau, kad mums patiems susitvarkyti nepavyks, ilgai svarsčiau ką daryti. Kartą man šovė mintis  kreiptis į dietologą. Nežinojau į ką kreiptis, prisėdau prie kompiuterio ir pradėjau paieškas. Ir man pasisekė, radau komentarus apie puikią, nuostabią dietologę, užsiregistravau konsultacijai ir laukiau.

Po pirmo vizito aš buvau nustebinta gydytojos atidumu ir noru padėti. Gydytoja pasiūlė valgiaraštį, jame buvo visko mėsos, daržovių, vaisių ir porcijos buvo gana didelės. Vaikas likdavo sotus ir mane tai džiugino. Žinoma reikėjo įdėti pastangų Jonui –valios, man-laiko maisto ruošimui.

Tačiau nuvažiavus po mėn. konsultacijai ir pamačius rezultatus mes apstulbome – Jonas numetė 3,6 kg. Per mėnesį tai buvo kažkas neįtikėtino. Galėjo sočiai valgyti ir svoris krito. Tai dar labiau įkvėpė Joną ir mane laikytis nustatyto maitinimosi. Vizitai pas gydytoją iš pradžių buvo kas mėnesį, tačiau vėliau laikotarpiai didėjo. Susitikimų metu aptarinėjome pasiektus rezultatus, vaikas gaudavo pagyrų už puikius rezultatus, koregavome valgiaraštį pagal įpročius.

Jono pradinis svoris 79,7 kg prie 166cm ūgio, numetė 9 kg.Tikslas pasiektas KMI 24,7, svarbiausia dabar jį išlaikyti. Svarbiausia, kad su svorio kritimu nukrito ir ligos, kraujospūdis normalus, kepenų fermentai normoje.

Mesti svorį morališkai manau sunku, reikia stiprios valios, dėl maisto stokos tai ne, nes maitinantis pagal valgiaraštį maisto pakanka.

Palaikyti svorį ruošiamės ir toliau sveikai matinantis bei daugiau sportuojant.

Sėkme tikėjome nuo pat pradžių, kito kelio nebuvo ir Jonas tai  puikiai suprato.

Žmonės, kurie nori numesti svorio dažniausiai klysta  laikydamiesi įvairių dietų, tokių kaip ryžių, japoniškos, badavimo ir t.t. tai tikrai nepadeda. Turiu kolegę, kuri labai nori numesti svorio ir bando visas paeiliui dietas, pradžiai svoris nukrenta, bet vėliau priauga dvigubai.

Linkiu ir patariu mamoms, kurios turi problemų su vaikų viršsvoriu kreiptis tik į dietologą ir nelaukti kol svoris didėja, kuo anksčiau tuo geriau, nes vėliau prasideda ligos ir kitos bėdos.

Norėčiau padėkoti Jums už rūpestį, atidumą ir moralinį palaikymą, bei pagalbą sprendžiant šią nelengvą mums problemą.

________________________________________________________________________________________________

Rašykite mums: info@dietos.lt, “Klausk dietologo”, skambinkite 85 2607300, 8 652 31155 nuo 11 val., skaitykite tinkaraštyje ar pagrindiniame puslapyje http://dietos.lt/slim.

Kitos lieknėjimo istorijos