Pradinis svoris 111 kg, dabartinis 86 kg. Numečiau 25 kg, grubiai per metus. Jau metai laiko turėjau užduotį išlaikyti pastovų svorį, tai man pavyko. Apie tolesnį svorio metimą konsultuosiuos su savo dietologe ir manau priimsim geriausią ir optimaliausią sprendimą.

.

.

.

.

Kiek save atsimenu, visada buvau stambi. Manau, tai buvo paveldimumo ir žinoma maitinimosi įpročių pasekmė. Mano vaikystėje apkūnus vaikas, tai reiškė sveikas vaikas. Todėl nelabai kreipėme demesį ir į mano apkūnumą, nes mūsų aplinkoje buvo daug tokių žmonių. Valgydavome įprastai daugeliui šeimų: bulvės, mėsa dar ir koks padažiukasJ. Su savo svoriu buvau susigyvenusi, nes tai buvo dalis manęs, save kitaip įsivaizduodavau tik sapnuose ar svajose, kurios maniau niekada nevirs realybe. Todėl visada galvojau, kad antsvoris man netrukdo, kol jo neatsikračiau.

Tiesa, paauglystėje bandžiau sportuoti, bet šiam iššūkiui aš manau man pritrūko valios. Ir dietų pradėjau laikytis taip pat dar paauglystėje. Todėl patirtis šioje srityje nemažaJ.

Buvau numetusi 10 kg, bet jie sėkmingai ataugoJ.

Pas dietologę kreipiausi, kai nusibodo pačiai eksperimentuoti su savimi ir pasiekti tik trumpalaikį rezultatą. O be to vienas žmogus, patarė mesti svorį ir pasiūlė kreiptis į konkrečią dietologę. Tai paskatino greitesniam vizitui, nes nereikėjo blaškytis tarp daugelio dietologų, kurį pasirinkti.

Dietologė pirmiausia tavęs išklauso. Tu su šiuo specialistu kalbiesi tema, kuri  yra labai skaudi ir ne visiems atvira. Todėl pirmiausia dietologė yra psichologinė pagalba. O po to seka maitinimosi plano sudarymas, kuris yra pritaikytas tau, sudarytas pagal tavo pomėgius(aišku dalinai J). Tik pradėjus mesti svorį supratau, kaip jis kliudė man iki šiol, todėl numetusi svorį pasijutau labai gerai.

Pirmus metus pas dietologę lankiausi vieną kartą per mėnesį. Kai buvo pasiektas rezultatas, kuris tenkino mane ir mano dietologę, pradėjau lankytis daug rečiau: kartą į tris mėnesius, ar netgi kartą į pusmetį. Susitikimų metu kalbamės apie vis dar iškylančias problemas ar pagundasJ. Aptariame naujus gaminimo receptus.

Ar mesti svorį buvo sunku? Man sunkiausia buvo užsirašyti ir nueiti pas dietologę pirmai konsultacijai. O po to nebuvo sunku, tik įdomu ir žinoma labai norėjau pasiekti rezultatą.

Kaip išlaikysiu numestą svorį? Numestą svorį aš jau išlaikiau vienerius metus. Tiesiog reikia neužmiršti dietologės konsultacijų, vis prisiminti ir perskaityti tau sudarytus maitinimosi planus.

Ar tikėjau savo sėkme? Taip, tik nemaniau, kad tai man pavyks taip paprastai. Nes laikytis dietologo sudaryto maitinimosi plano yra daug paprasčiau, nei laikytis begalės beprasmių dietų.

Ką manau apie žmones, kurie laikosi įvairių dietų? Dabar manau, kad jie tik alina savo organizmą ir džiaugiasi vienadienėmis pergalėmis.

Ką patarčiau tiems, kurie dar nėra susitvarkę su šia problema? Pirmiausiai siūlyčiau rimtai apsispręsti ar tikrai žmogus nori numesti svorį, ar tai tik eilinis žaidimas. Jei žmogus rimtai apsisprendė, tuomet patarčiau kreiptis į dietologus, kurie tikrai profesionaliai padės žmonėms atsikratyti antsvorio.

Lieknėjimo istorijos

Lieknėjimo programos

Rašykite: info@dietos.lt, “Klausk dietologo”, skambinkite 85 2607300, 8 652 31155 nuo 11 val., skaitykite tinkaraštyje ar pagrindiniame puslapyje http://dietos.lt/slim.