Lietuviu  English  Rusu
logo
logo
  • Susisiekite: 8 652 311558 52 607300I-IV 9:00-19:00; V 9:00-16:45; VI ir VII nedirbame 

logo
Penktadienis, 26 gegužės 2017 14:21

Dainiaus sėkmės istorija

Nuo pat pirmos klasės buvau stambesnis negu bendraamžiai. Manau iš didelės meilės savo sūnui, anūkui vis būdavau apdovanojamas skanesniu kąsneliu. Šeima mėgo skaniai ir daug pasilepinti maistu. Kaip ir kiekvienas stambesnis vaikas sulaukdavau replikų savo atžvilgiu, bet skanus maistas tą skausmą numalšindavo. Baigęs mokyklą, prisimenu, svėriau 90 kg, o buvau 170 cm ūgio. Matyt, susiformavęs įprotis malšinti stresą, nerimą maistu, apsidovanoti už gerus darbus, išaugino mano svorį iki 134 kg.
Per gyvenimą buvo bandymų laikytis įvairių dietų, bet tai būdavo trumpalaikis poveikis ir grįžus prie įprasto gyvenimo, svoris grįždavo su kaupu. Daugiausia buvo pavykę sulieknėti nuo 134 kg iki 115 kg. Dėl didelio antsvorio turėjau padidintą kraujospūdį.
Nueiti pas dietologą nebuvo mano sprendimas, savo 41-ojo gimtadienio proga gavau dovaną nuo žmonos - kuponą apsilankymui dietologijos klinikoje. Buvau labai supykęs gavęs tokią dovaną, kelis mėnesius daug mąsčiau apie save. Nors jau metus lankiau sporto klubą, bet tai rezultatų nedavė, svoris vėl buvo pradėjęs didėti. Po trijų mėnesių pasiryžau užsiregistruoti į kliniką, pasirinkau gydytoją Kristiną Jasmontienę. Klinikoje buvau maloniai priimtas. Iki apsilankymo joje jau buvo pavykę numesti 4kg. Taigi svėriau 128kg. Pokalbio metu gydytoja mane įtikino, kad dietų laikytis nereiks, tiesiog reikės iš naujo išmokti valgyti. Sudarytas valgiaraštis buvo gausus ir sotus, net žmona stebėjosi, kad toks didelis maisto kiekis. Taigi su mažesniais ar didesniais paklydimais laikiausi sudaryto valgiaraščio ir tuo pačiu toliau lankiausi sporto klube, savaitgaliais vaikščiodavau šiaurietišku ėjimu. Svoris nuosekliai, pamažu krito. Džiuginantys rezultatai, aplinkinių palaikymas ir pagyrimai buvo motyvacija judėti pirmyn.
Pas dietologę lankiausi keletą kartų. Susitikimų metu buvo aptarinėjami kūno pokyčiai, savijauta, be to gydytojos pagyrimai, patarimai ir malonus bendravimas buvo dalis motyvacijos tolesniam svorio metimui. Pradinis svoris buvo 132 kg, dabartinis svoris 98 kg. Tai pavyko padaryti per metus laiko. Bijau garsiai prisižadėti, bet planuoju dar dešimčia kilogramų sumažėti. Apskritai iš pradžių sunkiausia buvo prisiversti nueiti pas gydytoją, tačiau laikydamasis gydytojos Kristinos Jasmontienės patarimų ir jau įpročiu tapusiu nauju mitybos režimu bei aktyviai sportuojant, manau visa tai pavyks. Nors nesitikėjau, kad pavyks tiek daug! Bet kaip sakoma, apetitas auga bevalgant.
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad populiariosios dietos - laikinas sprendimas, nes visą gyvenimą neįmanoma laikytis dietos, o grįžus prie įprasto maitinimosi, juk grįžta ir kilogramai.
Tiems, kas abejoja, ar kreiptis į specialistus, patarčiau stipriai pasikalbėti su savimi. Nebijoti paprašyti pagalbos iš gydytojų, pasitikėti jais, neapsimesti, kad storėju „iš oro", labai norėti ir tikėti. Daug dirbti kol susiformuos sveikos mitybos įpročiai ir tai jau atrodys taip pat įprasta, kaip ir įprasta atrodė tai, ką darėme kol priaugome svorio.

 

_________________________________________ 

Rimvydas laikėsi Asmeninės lieknėjimo programos.

Jo gydytoja - Kristina Jasmontienė.

lieknejimas

paslaugos

gydytojai

registracija

© Dietos Sistema, 2016                                                                    Adresas: Šiaulių g. 5/1-9 Vilnius | el. paštas: info@dietos.lt | FACEBOOK: Dietos